Pewnie niejednokrotnie zastanawiałeś się, o co tak naprawdę chodzi z ta bezszwowością legginsów. Nie jesteś pierwsza ani ostatnia osoba która nigdy nie spotkała się z tym tematem osobiście. A właściwie można by powiedzieć inaczej – spotkała, ale pewnie nigdy o tym nie pomyślała i nad tym dłużej się nie zastanawiała.

No więc o co chodź? Otóż legginsy damskie możemy podzielić na tradycyjne i bezszwowe. Tradycyjne legginsy sportowe to kilka kawałków rozciągliwego materiały pozszywanego ze sobą w jedna całość, co oznacza szwy (łączenia kawałków materiału) w różnych miejscach, takich jak wewnętrzną i zewnętrzna część nogawek, okolice pasa oraz okolice kroku. W odróżnieniu od tego legginsy bezszwowe wykonywane są z jednego kawałka materiału, a to oznacza iż poza jednym szwem wewnątrz nogawek nie posiadają one żadnych innych szwow ani łączeń tkaniny. Różnica w produkcji tych legginsów jest zasadnicza a co za tym idzie przekłada się to na druga sprawę, czyli wygodę ich używania.

I tutaj diabeł jest pogrzebany, jak mówi stare przysłowie. Sportowe legginsy wykonywane metoda tradycyjna i zawarte w nich szwy potrafią mocno dopiec używającej je kobiecie i mocno przeszkadzać i uwierać w trakcie treningu. Wady tej całkowicie pozbawione są legginsy bezszwowe gdyż one zwyczajnie nie posiadają żadnych elementów które w drażliwych miejscach mogły by drażnić skore swojego użytkownika. Ta różnica w komforcie użytkowania jest ogromna, możecie mi Wierzyc na słowo, albo… przekonać się samemu kupując jedne z dostępnych na rynku legginsów bezszwowych dla kobiet, na przykład tych z kolekcji firmy Moove. Polecamy!